S O S dla Ziemi

Pod takim hasłem dzieci z oddziału 0a i z kl. 2b, 1a i 3b przygotowały dla klas młodszych program z okazji Światowego Dnia Ziemi. Poprzez inscenizacje, taniec, wiersze i piosenki pokazali swoim rówieśnikom, jak ważne jest codzienne segregowanie śmieci i dbanie o czystość środowiska oraz że odpadów należy przede wszystkim unikać, zaś te, które są surowcami wtórnymi ponownie wykorzystywać. Oczywiście należy je bezpiecznie składować, by nie zagrażały środowisku.

Zuchy z kl. 1a recytowały wiersze z książeczki „ABECADŁO-ŚMIECIADŁO”, tworząc z literek hasło ELEKTROODPADY jako wprowadzenie do scenek przedstawionych przez uczniów kl. 3b. W przystępny sposób dzieci zapoznały się z terminem „elektrośmieci” oraz dowiedziały się jak należy postępować ze zużytym sprzętem eklektycznym i elektronicznym.

ziemia 1 ziemia 2 ziemia 3 ziemia 4
ziemia 5 ziemia 6 ziemia 7  

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!