Mistrz Frazeologii

Uczniowie klas VI oraz chętni uczniowie z klasy IV, zainteresowani poszerzaniem wiedzy polonistycznej uczestniczyli w internetowym konkursie „Mistrz Frazeologii”, który został rozstrzygnięty w dniu 29 listopada. Zestawy zadań konkursowych były przesyłane dwa razy w tygodniu od 8 października do 23 listopada. Mamy nadzieję, że efektem tej formy zabawy
i rywalizacji będzie swobodne oraz poprawne posługiwanie się przez uczniów frazeologizmami, których znajomość świadczy o bogactwie słownictwa i kulturze językowej.

Mistrzem frazeologii został uczeń klasy VI b – Mateusz Rejman, na drugim miejscu uplasowali się: Daniel Pawlak z kl. IV a i Julia Miś z kl. VI b, zaś na trzecim: Martyna Dudek z kl. VI b i Emilia Warzybok z kl. VI a.
Wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Rojek z kl. IV a, Patrycja Blicharz z kl. VI a, Dawid Trafidło z kl. VI b, Paulina Grzebyk z kl. VI b, Jadwiga Rejman z kl. IV a, Natalia Jopek z kl. VI b, Bartosz Grys z kl. VI a, Hubert Sikora z kl. VI b i Paulina Zacharska z kl. VI b.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Być może będzie to zachętą do udziału
w kolejnej propozycji rywalizacji. Tym razem będzie wymagana wiedza na temat źródeł informacji i ich przeznaczenia.

b_150_100_16777215_00_images_2012na13_fra.jpg

 

 

 

 

 
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!