W ramach XX Tygodnia Spotu Szkolnego odbył się III Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły, zorganizowany przez p. Iwonę Woźniak i p. Marka Motykę – instruktorów i sędziów szachowych. Ze względu na dużą liczbę uczestników – 36 młodszych i 16 starszych – turniej rozgrywano w dwóch turach, z podziałem na kategorie wiekowe – w czwartek, 14 czerwca klasy I-III, a tydzień później klasy IV-VI. Mistrzem Szkoły w klasach starszych został Mateusz Rejman z 5b, tytuł Wicemistrza zdobył Michał Bursztyn z 6b, a III miejsce zajął Bartosz Grys z 5a. W grupie młodszej ubiegłoroczny tytuł Mistrza obronił Benedykt Kadłuczka z 3b, który w finałowym pojedynku pokonał w ciągu 40 sekund Ernesta Sienkiela z 2a, zaś III miejsce zdobył Daniel Pawlak z 3a, wyprzedzając jednym punktem Dominika Gorzynika z 1b. Na uznanie zasługują wyniki młodszych dziewcząt – Izabeli Lisowicz i Martyny Pindy (obie z 3b), które zajęły V miejsce ex aequo z Miłoszem Burym z 1b. Gratulacje dla wszystkich zawodników!