Pokaz gry w tenisa stołowego

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie szczególnie chętnie uczestniczą we wszelkich zajęciach, które niewiele wspólnego mają z lekcjami. Taką właśnie formą był pokaz gry w tenisa stołowego w wykonaniu zawodników UKS Akademia Tenisa Stołowego Tyczyn, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i wskazali na korzyści i przyjemności wynikające z uprawiania tej dyscypliny sportu.

tenis 1 tenis 2    

 

Międzyszkolny Konkurs Czy znasz język ojczysty?

     Kolejna edycja konkursu wiedzy o języku polskim, do którego corocznie zapraszamy uczniów rzeszowskich szkół podstawowych, odbył się 23 maja 2018 r. Uczestnicy konkursu z klas VI i VII zmierzyli się z testem pełnym językowych zawiłości. Choć poziom trudności zadań był dość wysoki, uczniowie poprawnie wykonali większość zadań. Najlepszy wynik uzyskała uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 14, zajmując I miejsce. Miejsce drugie zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 23 i uczeń Szkoły Podstawowej Nr 6, a miejsce III – reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 6 i Szkoły Podstawowej Nr 23.

Organizatorzy - nauczyciele języka polskiego z naszej szkoły - gratulują nagrodzonym, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękują za udział w XII edycji konkursu.

 

jpolski 1   jpolski 2    

 

 

Masterchef Junior w Va

            Ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego raczej nie sprzyja nauce, dlatego uczniowie klasy Va zaproponowali zorganizowanie klasowego konkursu kulinarnego. Ich umiejętności i zaangażowanie zaskoczyły. Wszyscy zostali zwycięzcami! To był naprawdę smaczny dzień!

cheff 1 cheff 2 cheff 3 cheff 4

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 23 czerwca zakończył się rok szkolny. To wydarzenie przyjmowane przez uczniów niezmiennie z dużym entuzjazmem. Zanim zamilkł szkolny dzwonek, słychać było w klasach finałowe odliczania i radosne okrzyki. Mimo niecierpliwego wyczekiwania na świadectwa szkolne i dwumiesięczny odpoczynek, uczniowie godnie uczestniczyli we mszy świętej, a następnie w spotkaniu w szkolnej sali gimnastycznej. Przedsmak uroków nadchodzących wakacji poczuliśmy dzięki barwnej scence zaprezentowanej przez uczniów z klasy II b. Uczniom, którzy uzyskali świadectwa promocyjne z wyróżnieniem, pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

 

wakacje 1   wakacje 2    
       

 

 

 

Mistrz Matematyki

W czerwcu dla uczniów klas szóstych zorganizowany został konkurs Mistrz Matematyki. Test składał się z 16 zadań zamkniętych i 4 otwartych. Celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia oraz zainteresowań matematyką.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Bartosz Opioła, kl. VIb;

II miejsce: Kacper Kempanowski, kl. VIa;

III miejsce: Martyna Trzeciak, kl. VIa

Podczas ostatniego szkolnego apelu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

 

mistrzmat 1   

 

 

Ognisko klasy 6b

18 czerwca uczniowie z klasy VI b wzięli udział w ognisku przygotowanym przez klasową radę rodziców.  Odbyło się ono w Lubeni „Pod grzybkiem”. Gry, zabawy integracyjne, rozmowy , gra w piłkę i ruch na świeżym powietrzu sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili, a  kiełbaski smakowały wyśmienicie.  

wklasowe 1 wklasowe 2 wklasowe 3 wklasowe 4

Dzień rodziny

Uczniowie klasy VI b przygotowali i zaprezentowali rodzicom program artystyczny ph Rodzina, ach rodzina. Był to montaż poetycki oraz inscenizacje: Rodzina Cudnalińskich, Przygody Palacza Smarkacza i Dziewczyny z zespołu Szajs dres. Po zakończeniu programu rodzice zaproszeni zostali na poczęstunek.

rodz 1 rodz 2 rodz 3  
rodz 4 rodz 5 rodz 6  

Dni Sportu Szkolnego 2017/18

       W rywalizacji sportowej w ramach konkursu ,, Sprawna klasa” wzięli udział uczniowie 9 klas od kl. IV do VII. Zaczęliśmy pojedynkami tenisowymi i kontynuowaliśmy rozgrywki w II semestrze. Konkurowaliśmy kolejno w badmintonie, hokeju, siatkówce , piłce ręcznej, koszykówce i piłce nożnej. Każda z klas rozegrała 14 pojedynków międzyklasowych walcząc w pocie czoła o cenne punkty.

Najwięcej punktów dla swoich klas zdobyły dziewczęta z 6 b i chłopcy z 5a zdobywając wszystkie możliwe punkty tzn. wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Wyróżnione dziewczęta i chłopcy otrzymali pamiątkowe medale.

Nietypowo w tym roku szkolnym na tytuł ,,Sprawna klasa” zapracowały trzy klasy : 5a, 6b,7a. To w salach lekcyjnych tych zwycięskich klas zagoszczą puchary przechodnie.

Oczywiście jak co roku podczas uroczystego apelu przypomnieliśmy sobie ceremoniał olimpijski. Odbył się także długo wyczekiwany przez uczniów mecz siatkówki Nauczyciele contra Uczniowie. Tradycyjnie również w dwóch kategoriach wiekowych rozegrano turniej szachowy.

                                                                                                                                                           opr.I.Jurek

dnisportu 1 dnisportu 2 dnisportu 3  
dnisportu 4 dnisportu 5 dnisportu 6  

 

Sport

     Wydarzenia sportowe mijającego drugiego semestru roku szkolnego 2017/18 można zamknąć hasłem gry zespołowe w różnym wydaniu. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentacja dziewcząt i chłopców rozegrała pojedynki grupowe w piłce ręcznej i siatkówce. Nadal trzymają formę piłkarze kl. IV – VI , co potwierdzili I miejscem w Gminie Rzeszów. Natomiast Igrzyska Dzieci w minisiatkówce dz. i chł. , które odbyły się w naszej szkole zakończyły się dla nas piękną II lokatą dla dziewcząt .Chłopcy klas I – III (rocznik 2008) w minipiłce nożnej wywalczyli dobrą IV lokatę wśród 19 zespołów z rzeszowskich podstawówek.

                                                                                                                                                                    opr.I.Jurek

 

sport 1 sport 2 sport 4
sport 3 sport 5 sport 8

 

 

 

Wyróżnienie dla Martyny


Archiwum Państwowe w Rzeszowie zorganizowało konkurs plastyczno- literacki dla wszystkich szkół. Czworo uczniów wykonało interesujące prace na temat "Moja miejscowość dawniej i dziś", która wymagała włożenia wiele wysiłku ze względu na napisanie również opisu literackiego do kompozycji plastycznej. Martyna Buż z klasy VII stworzyła witraż ukazujący zabytkowy kościół w Budziwoju oraz nowy kościół parafialny naszego osiedla. Otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. Gratulacje!   

 

wyroznienie 11    

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!